Fleksitarianizm trendem żywieniowym na 2017 rok!

Amerykanie twierdzą, że ograniczenie jedzenia mięsa to jeden z 10 trendów na ten rok!

Whole Foods Market, amerykańska firma specjalizująca się w sprzedaży żywności ekologicznej i chwaląca się ekspertami w tej dziedzinie, opublikowała listę 10 trendów żywieniowych na rok 2017. Obok „wszystkiego kokosowego”, „kreatywnych przypraw” i „toników wellness” znalazł się także fleksitarianizm.

„W 2017 roku zainteresowanie konsumentów skupi się wokół nowej, bardziej spersonalizowanej wersji zdrowego odżywiania, która jest mniej sztywna od typowego weganizmu,  paleo, bezglutenowej czy innych specjalnych diet, które stały się modne” – pisze Whole Foods Market.

Amerykanie sugerują, że zamiast ścisłego oddania się jednej diecie klienci będą wybierać bardziej elastyczne podejście przy świadomych decyzjach o tym co, kiedy i w jakiej ilości spożywać.

Nie sposób się z tym nie zgodzić 🙂


Oryginalna informacja prasowa Whole Foods Market:
http://media.wholefoodsmarket.com/news/whole-foods-market-serves-up-top-10-trends-for-2017

Post Author: admin

2 thoughts on “Fleksitarianizm trendem żywieniowym na 2017 rok!

  Jola

  (Maj 17, 2017 - 7:03 am)

  Patrząc na to, jak popularne w USA jest jedzenie przetworzone albo ‘ulepszone (patrz. chociażby mięso z hormonami) czasami ciężko jest uwierzyć w to, że podchodzą do żywienia świadomie. 🙂 Al e dobrze, że świat idzie w tym kierunku. 🙂

   admin

   (Maj 17, 2017 - 12:25 pm)

   Może w końcu część Amerykanów zrozumiała, że trzeba się dobrze odżywiać 🙂 trzymam za Nich kciuki, bo będąc w USA widziałem sam co Oni jedzą 🙂

Komentarze są wyłączone.