Miłość do psa, to mniej mięsa w diecie

9 marca, 2020
przywiązanie do zwierząt 1

Wniosek dość oryginalny, prawda? Ale według badań osoby, które w dzieciństwie były przywiązane do swoich zwierzaków, w życiu dorosłym częściej jedzą mniej mięsa. Tak twierdzą naukowcy.

Patrząc logicznie, nie ma się co dziwić! Jak wynika z analizy, uczestnicy badania, którzy w dzieciństwie mieli zwierzęta, na przykład ukochane psy, byli mniej skłonni do jedzenia mięsa i częściej stawiali na diety bezmięsne w dorosłym życiu.

Naukowcy z amerykańskiego Bellarmine University badali tak zwaną psychologię spożycia mięsa u 273 osób. Przeanalizowali zachowania dorosłych uwzględniając ich doświadczenia z dzieciństwa, w tym opis ich relacji z domowymi pupilami oraz poziom empatii względem zwierząt.

?Osoba, która wykazuje więcej empatii dla zwierząt, rzadziej jada zwierzęta? ? mówi główny autor badania, profesor psychologii, Hank Rothgerber.

Wnioski są takie, że Ci z bliższym przywiązaniem do zwierzaka z dzieciństwa, bardziej unikali mięsa w dorosłych życiu. Ale także mocniej i bardziej bezpośrednio uzasadniali swoje wybory żywieniowe. Co ciekawe według tych badań samo posiadanie zwierzęcia nie wpływało na to czy ktoś jada mięso, ważne było owo przywiązanie do zwierzaka.

Naukowcy pokazali więc, że warto zainwestować w miłość choćby do psa u dziecka, bo czym skorupka za młodu?
Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0195666314001597


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721