Niesamowite japońskie lunchboxy

13 kwietnia, 2020
bento 0

Cały czas żyję nadzieją, że pod koniec roku wylecę do Japonii, tak jak planowałem. Przygotowując się na ten moment podrzucam Wam coś pysznego. To dzieła pewnej japońskiej mamy, która przygotowuje kyarakut? bent?, czyli niesamowite lunchboxy z postaciami z bajek dla swoich dzieci.

W mediach społecznościowych występuje jako Etoni Mama. Niewiele o Niej wiadomo poza tym, że jest matką trójki córek. Dla każdej z nich przygotowuje lunchboxy z jedzeniem.

Bent? to tradycja japońska. Pudełka z gotowymi daniami na wynos można kupić wszędzie, a tym w wyspecjalizowanych do tego sklepach. A w japońskich domach przygotowuje się lunchboxy dla dzieci. Te inspirowane bohaterami z bajek czy światem roślin i zwierząt nazwane są kyaraben. Mistrzynią takich dań wydaje się blogerka Etoni Mama.

Etoni Mama wydała nawet książkę kucharską, pokazując instrukcje jak przygotować takie i inne dzieła sztuki kulinarnej. Niestety książka dostępna jest na razie tylko po japońsku.
Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721