Apfelschorle, czyli niemiecki kultowy napój

Styczeń 5, 2017

Jeśli z Niemcami kojarzy Wam się piwo, to z napojów bezalkoholowych powinien też… sok jabłkowy z wodą mineralną!

Prostota tego napoju jest wielka. Aż dziwie się, że sam nie wpadłem na takie połączenie 😉

Apfelschorle dostać można w każdym niemieckim sklepie. Świetnie gasi pragnienie. A składa się w ¼ z stuprocentowego soku jabłkowego (niemętnego) i ¾ gazowanej wody mineralnej (proporcje z niemieckich blogów kulinarnych). Polecam więc apfelschorle domowej produkcji, z polskich soków jabłkowych.

2 comments

 • Anna

  Kwiecień 28, 2017 at 10:26 am

  Nazywaniee bezmięsnych potraw nazwami ich miesnych odpowiedników po prostu ułatwia orientację, jest pożyteczne zwłaszcza dla osób sorzedającychvte prosukty i ich klientów i nie ma co dorabiać do tego filizofii. Kiedyś był hot dog z pieczarkami i nikt nie szalał, dkaczego hot dog, jak z pieczarkami

  • admin

   Kwiecień 30, 2017 at 1:43 pm

   Ciekawy przykład z tym hot-dogiem 🙂 dzięki za opinię 🙂 Paweł

Comments are closed.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


KontaktSklep