Barack Obama namawia na fleksitarianizm?

23 czerwca, 2017
obama 1

O mięsie, krowach i ochronie środowiska, mówił niedawno były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama na międzynarodowej konferencji żywieniowej. We włoskim Milanie wygłosił przemówienie, na którym tłumaczył zależności pomiędzy tym co jemy, a zmianami w środowisku naturalnym jakie zachodzą z winy człowieka.

Barack Obama: Im więcej jemy mięsa, tym gorzej dla naszej planety!

Powyższy wniosek można wyciągnąć ze słów byłego amerykańskiego prezydenta, Baracka Obamy, jakie padły we Włoszech na początku maja na konferencji o innowacji w żywności.

?Ludzie nie są świadomi jaki wpływ mają krowy i wydalany przez nie metan. Wzrost spożycia mięsa zmienia się w pikujący wzrost emisji gazów cieplarnianych z sektora rolniczego? ? mówił Barack Obama.

Zwrócił też uwagę na zwiększające się spożycie mięsa w Chinach, Indiach i Wietnamie. To zdaniem Baracka Obamy ciągle podnosi światową konsumpcję mięsa, ale też napędza innych do szukania alternatyw dla mięsa.

?Musimy znaleźć metody na produkcję białka w bardziej efektywny sposób? ? zaznaczył Obama.

Całe wystąpienie byłego prezydenta USA wielu komentuje jako namawianie świata do redukcji spożycia mięsa. Można więc powiedzieć, że Barack Obama na politycznej emeryturze włącza się aktywnie w promocję fleksitariańskiego podejścia do życia. To ważne, tym bardziej, że jego beznadziejny następca, Donald Trump, prawdopodobnie w imię pieniędzy ignoruje kompletnie potrzeby zdrowotne obecnych i przyszłych pokoleń oraz całej naszej planety.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721