Dania na grilla od DOBRA KALORIA

28 maja, 2019
Dobra Kaloria 1

Grill to ponoć polska tradycja. Ale moim zdaniem tradycję też warto zmienić, jeśli zdrowie jest dla nas ważne. A powinno przecież być. Stąd pomysł, by kiełbasę czy karkówkę z grilla zamienić na coś lżejszego, mniej tłustego i roślinnego. W LIDLu wśród rzeczy na grilla znaleźć można burgery i klopsy roślinne, które warto spróbować na obiad. 

Oczywiście burger czy klops to produkty, które nadają się nie tylko do podsmażenia na świeżym powietrzu na rozpalonym węglu. Można je używać dowolnie. Ja podsmażałem i dodawałem je do makaronów czy kaszy. A ponieważ smak i wygląd produktów firmy Dobra Kaloria jest naprawdę niezły, polecam je nie tylko w okresie grillowym. Miejmy nadzieję, że zagoszczą na półkach Lidla na stałe.

Skład jak zawsze wart jest analizy. Jak się okazuje to w sumie dwa takie same produkty, ale inaczej ukształtowane. Składają się głównie z kiełków słonecznika oraz teksturowanego białko pszenicy i białego grochu. A także mąki amarantusowej i cebuli z czosnkiem.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721