DisneyLandy przechodzą na fleksitarianizm

4 marca, 2020
disneyland

Z początkiem roku 2020 odwiedzający najsłynniejsze parki rozrywki na świecie, będą mieli szanse na spróbowanie roślinny burgerów od Impossible Foods. Już kilka miesięcy temu, w barach szybkiej obsługi i restauracjach w DisneyLandzie na Florydzie pojawiło się 400 nowych dań bezmięsnych!
Teraz na świecie jest aż 6 DisneyLandów. Dwa w USA, jeden w Europie i 3 w Azji. Poza tym Disney organizuje też rejsy statkami po oceanach. Według informacji z amerykańskich mediów na fleksitarianizm przechodzą owe rejsu i parki na Florydzie i w Kalifornii.

?Zawsze szukamy sposobów, aby wprowadzić więcej smaku, innowacji i kreatywności do lokali gastronomicznych Disneya i cieszymy się, że możemy włączyć Impossible Foods do nowych potraw, które z pewnością docenią nasi goście i fani? ? podkreśla John State, szef kuchni Disney Resort w Kalifornii.

Niestety nigdzie nie znalazłem informacji o tym, czy coś zmieni się w paryskim DisneyLandzie ☹ Ale trend jest wyraźny, bo już w ubiegłym roku w parku na Florydzie w USA, do barów szybkiej obsługi i restauracji, wprowadzono około 400 dań na bazie roślin, a już na wiosnę 2020 zawitają one do parku w Kalifornii. Może warto postawić na zakłady bukmacherskie, kiedy i który park Disneya, jako pierwszy w historii, stanie się w całości wege?


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721