KFC rzuca mięsem? na tydzień

2 marca, 2020
kfc

Kentucky Fried Chicken to jedna z najbardziej mięsnych marek na świecie. Pierwszy taki fast-food powstał w 1930 roku, a w 2020 na chwilę zrezygnuje z mięsa! Czerpiąc z Neila Armstronga, można by powiedzieć, że ?to jest mały krok dla branży, ale pierwszy skok w przyszłość?.
Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, bo nie wszystkie restauracje KFC wykażą się takim gestem. Od 9 do 15 marca z okazji holenderskiego ?Tygodnia Bez Mięsa? sieć zmieni menu w jednym lokalu w Rotterdamie. Wszystkie potrawy zostaną wtedy przerobione na wersje bezmięsne. Poza tym do oferty trafi burger o nazwie ?Kurczak bez kurczaka?.

Poza włączeniem się do kampanii, która wśród Holendrów ma promować dietę bezmięsną, KFC wzmocni testy nowego zamiennika mięsa. W burgerze z kurczakiem bez kurczaka znajdziemy ?Quorn?. Ten zamiennik produkowany jest na bazie mykoprotein pochodzących z grzybów. Zawiera białko, błonnik i ma niewiele nasyconych kwasów tłuszczowych. Teraz Quorn jest w ofercie kilku sieci w Wielkiej Brytanii, w tym między innymi Pizzy Hut.Warto przypomnieć, że w tym samym czasie KFC poinformowało o wprowadzeniu roślinnych nuggetsów do oferty w ponad 80 lokalach w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszy roślinny kurczak produkowany jest przez Beyond Meat, firmę znaną z produkcji bezmięsnego mięsa z roślinną hemoglobiną.

I choć to akcja tylko na tydzień i tylko w jednym miejscu na świecie to i tak uważam, że to przełom. Mój optymizm każe pamiętać, że to pierwszy krok. A pierwszy krok jest potrzebny, by zacząć zmierzać w dobrym kierunku.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721