Naukowcy twierdzą, że brokuły mogą zawierać eliksir młodości

25 grudnia, 2019
brokuły 1

Badania sugerują wprost, że warto jeść brokuły. Mają dobre właściwości zapobiegające starzeniu się i są ?dobre energetycznie?.

Naukowcy z Waszyngtońskiego Uniwersytetu Medycznego w St. Louis dowiedli, że zawarty w brokułach mononukleotyd nikotynamidowy (NMN) odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym. Ma on nawet działanie odwracające starzenie. Jak to działało u myszy?

Substancja z brokułów przyspieszyła ich metabolizm, polepszyła widzenie i obniżyła poziom cukru we krwi. Także w zachowaniu dostrzeżono różnice. Myszy, którym podawano regularnie przez dłuższy czas NMN wydawały się bardziej żywe i chętniej podejmowały interakcje z otoczeniem.

Warto dodać, że nie tylko brokuły zawierają w sobie tę substancję. To samo dotyczy kapusty, ogórków i młodej soi.

Teraz trwają badania, które mają wykazać jak taka sama terapia zadziała na ludzi. Ale bez wahania można wywnioskować, że jedzenie większej ilości brokułów, szczególnie gotowanych na parze, na pewno nam nie zaszkodzi.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721