Sandwicze z kalafiora!

10 maja, 2020
sandwicze z kalafiora 1

Ale szok. Zrobiłem rewelacyjne danie z mojego ulubionego warzywa. I mam nadzieję, że Was też zaskoczy. Tym świetnym przysmakiem z kalafiora są sandwicze przekładane serem. Pychota.

POTRZEBUJEMY
  • Kalafior
  • 2 jajka
  • 400g sera żółtego
  • Łyżka oregano
  • Pieprz i sól według uznania
  • Olej lub oliwa do smażenia
PRZYGOTOWANIE

Ucieramy kalafiora i ser żółty na tarce z dużymi oczkami lub siekamy w elektrycznym mikserze. Wrzucamy kalafiora do miski. Dodajemy 2 jajka, oregano, 100g utartego sera żółtego oraz pieprz i sól. Całość dobrze mieszamy. Wykładamy porcjami wielkości gałki lodów na rozgrzaną patelnię z tłuszczem. Formujemy prostokąty wielkości kromki chleba. Smażymy z obu stron. Po usmażeniu posypujemy połowę naszych sandwiczy resztą żółtego sera i całość zamykamy drugim sandwiczem. Smażymy chwilę do roztopienia sera żółtego.

Danie można ponownie podgrzać na patelni, jeśli zostanie nam coś z obiadu.

Smacznego.


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721