Mocna wódka z mocną nazwą

8 grudnia, 2016
1

Jak mawiają górale gdy jest kurwica to znaczy, że za oknem silny deszcz z wiatrem

Dobra impreza to taka, która do czegoś fajnego zainspiruje. Tak też było jakiś czas temu, kiedy na półce z alkoholami u znajomych znalazłem Starą Kurwice.

Stara Kurwica to regionalna wódka zawierająca 40% alkoholu. Niektórzy twierdzą, że to taka polska whisky. Producent chwali się, że jest to wódka długo leżakowana w dębowych beczkach. Do butelek rozlewana jest ponoć dopiero po kilkunastu latach. Ponoć dobrze smakuje do kawy, jako zamiennik rumu.

Jej producenci stworzyli wcześniej Przekurwicę, Kurwicę i Czorno Kurwicę.

?Silny deszcz z wiatrem? to hasło widniejące na etykiecie. To też definicja kurwicy, bo to słowo pochodzi z gwary podhalańskiej.

Ci, którzy mają dobry wzrok zauważą może, iż prawdziwa nazwa wódki to KurNwica, tyle, że N jakoś się zamazało. Chyba niepotrzebnie producenci bali się, że ktoś im zarzuci plugawą nazwę?

 


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721