Arnold Schwarzenegger wyznaje: ograniczam mięso!

7 września, 2017
arnold 1

Ze względów zdrowotnych i ekologicznych, Terminator redukuje spożycie mięsa. Ile i co teraz je? To Arnold Schwarzenegger przyznaje w internetowych filmikach.

Jakiś czas temu najsłynniejszy kulturysta świata, aktor i były gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia, oznajmił na filmiku w sieci, że:

?Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek stał się weganinem. Podkreślam, że jem mniej mięsa, ale nie, że nie jem go wcale. Jem mięso. O wiele mnij niż jadłem kiedyś. Może dwa razu w tygodniu?

To oznacza, że Schwarzenegger jest fleksitarianinem, choć nie mówi tego wprost, bo pewnie nie zna tego terminu 🙂 Arnold zaznacza, że je kurczaka i sporo ryb. Mówi też o miłości do zieleniny. Ale Jego wystąpienie kończy się apelem o podjęcie działań w celu zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Podkreśla konieczność zmniejszenia emisji spalin samochodowych czy elektrowni węglowych, by mniej ludzi umierało przez skażenie środowiska.

Arnold Schwarzenegger “made in China”

Kilka lat temu aktor wziął udział w nagraniu, w którym padła Jego ważna deklaracja:

?Powoli rezygnuję z mięsa i mogę Wam powiedzieć, ze czuję się świetnie?

Zrobił to na filmiku ze swoim przyjacielem, znanym reżyserem Jamesem Cameronem (Terminator, Titanic, Avatar). Arnold przyznaje, że zrobił to ze względów zdrowotnych, po sugestii swojego lekarza. A James podkreśla wpływ produkcji mięsa na środowisko naturalne naszej planety i zaznacza, że:

?Pierwszą rzeczą jaką możecie zrobić jest zaprzestanie lub zredukowanie spożycie mięsa i nabiału?

Co ciekawe ten filmik to część chińskiej kampanii na rzecz redukcji spożycia mięsa. Stworzyła ją chińska organizacja, zgodnie z zaleceniami chińskich władz, które planują działania zmniejszające konsumpcję mięsa o 50%!

https://www.instagram.com/p/BG83mY1uIL-/

Arnold od jakiegoś czasu podkreśla, że mięso wcale nie jest potrzebne przy budowie masy w kulturystyce. Na początku filmiku stwierdza więc, że:

?Jeśli mówią Wam, że musicie jeść mięso, by być silni, nie kupujcie tego?

W ramach chińskiej kampanii powstał nawet klip promocyjny, w którym lektor przytacza dane dotyczące wpływu produkcji mięsa na zmiany klimatu, a sam Arnold, zatrzymując się tuż nad przepaścią, mówi:

?Mniej mięsa, mniej gorąca, więcej życia?


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721