Arnold Schwarzenegger wyznaje: ograniczam mięso!

Wrzesień 7, 2017

Ze względów zdrowotnych i ekologicznych, Terminator redukuje spożycie mięsa. Ile i co teraz je? To Arnold Schwarzenegger przyznaje w internetowych filmikach.

Jakiś czas temu najsłynniejszy kulturysta świata, aktor i były gubernator amerykańskiego stanu Kalifornia, oznajmił na filmiku w sieci, że:

„Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek stał się weganinem. Podkreślam, że jem mniej mięsa, ale nie, że nie jem go wcale. Jem mięso. O wiele mnij niż jadłem kiedyś. Może dwa razu w tygodniu”

To oznacza, że Schwarzenegger jest fleksitarianinem, choć nie mówi tego wprost, bo pewnie nie zna tego terminu 🙂 Arnold zaznacza, że je kurczaka i sporo ryb. Mówi też o miłości do zieleniny. Ale Jego wystąpienie kończy się apelem o podjęcie działań w celu zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Podkreśla konieczność zmniejszenia emisji spalin samochodowych czy elektrowni węglowych, by mniej ludzi umierało przez skażenie środowiska.

Arnold Schwarzenegger “made in China”

Kilka lat temu aktor wziął udział w nagraniu, w którym padła Jego ważna deklaracja:

„Powoli rezygnuję z mięsa i mogę Wam powiedzieć, ze czuję się świetnie”

Zrobił to na filmiku ze swoim przyjacielem, znanym reżyserem Jamesem Cameronem (Terminator, Titanic, Avatar). Arnold przyznaje, że zrobił to ze względów zdrowotnych, po sugestii swojego lekarza. A James podkreśla wpływ produkcji mięsa na środowisko naturalne naszej planety i zaznacza, że:

„Pierwszą rzeczą jaką możecie zrobić jest zaprzestanie lub zredukowanie spożycie mięsa i nabiału”

Co ciekawe ten filmik to część chińskiej kampanii na rzecz redukcji spożycia mięsa. Stworzyła ją chińska organizacja, zgodnie z zaleceniami chińskich władz, które planują działania zmniejszające konsumpcję mięsa o 50%!

View this post on Instagram

🌱💪Arnold Schwarzenegger, former Governor of California and widely regarded as one of the best bodybuilders of all time, recommends people work on cutting down and eliminating meat from their diet just as he is doing. His doctors recommend he eliminates meat for health reasons, and his friend James Cameron recommends eliminating meat due to it's severe and unsustainable environmental impact . Schwarzenegger states : "The more I went to my physical (examinations) the more doctors started stressing: "Arnold you've got to get off meat", so I'm slowly getting off meat, and I can tell you, I feel fantastic!" WildAid in partnership with the Chinese Nutrition Society created the footage of Schwarzenegger and Cameron to kick off a new campaign focused on reducing meat consumption in China, in line with the latest guidelines published by the Chinese government . In reference to animal agriculture being the largest source of greenhouse gas emissions (more than the entire worldwide transportation emissions combined) and therefore the leading cause of climate change, Arnold remarks : "Less meat, less heat, more life." Schwarzenegger remarks referring to climate change caused by animal agriculture as he trudges through a barren futuristic wasteland . And Schwarzenegger again reiterated on the point he made last year: meat isn't necessary in the world of bodybuilding; it's possible to be a sucessful bodybuilder without consuming meat and that meat certainly isn't necessary to be strong. Arnold stated: "If they tell you to eat more meat to be strong, don't buy it."🌱💪 Full article on www.riseofthevegan.com (clickable link in @veganbodybuilding profile) #schwarzenegger #arnoldschwarzenegger #riseofthevegan #vegan

A post shared by Vegan Fitness & Nutrition Ⓥ (@veganbodybuilding) on

Arnold od jakiegoś czasu podkreśla, że mięso wcale nie jest potrzebne przy budowie masy w kulturystyce. Na początku filmiku stwierdza więc, że:

„Jeśli mówią Wam, że musicie jeść mięso, by być silni, nie kupujcie tego”

W ramach chińskiej kampanii powstał nawet klip promocyjny, w którym lektor przytacza dane dotyczące wpływu produkcji mięsa na zmiany klimatu, a sam Arnold, zatrzymując się tuż nad przepaścią, mówi:

„Mniej mięsa, mniej gorąca, więcej życia”

Polecam

Reklama


Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt