kotlety-jeczmienne-1-1280x683.jpg

Paweł17 lipca, 2020

To przepis z czasów, kiedy nie mówiło się o kuchni wege, a o przepisach jarskich. Stąd podstawą tych kotletów jest, nieco już zapomniana, kasza jęczmienna. Poza smakiem, kotlety jęczmienne mają jednak inny ważny plus. Przez właściwości kaszy jęczmiennej, z powstałej masy, dobrze tworzy się kotlety.


interakcje-z-lekami-1280x683.jpg

Paweł31 maja, 2020

W czasach pandemii spożywamy sporo leków, suplementów diety i preparatów ziołowych. Niestety nie wszystkie pasują do siebie. Niektóre substancje mogą wchodzić ze sobą w reakcje, powodując osłabienie działania leku lub suplementu, a nawet potęgując skutki uboczne! Ząbek czosnku, wyciąg z Ginkgo biloba czy magnez w tabletkach, to tylko niektóre przykłady tego co jemy, a co wpływa na nasze leki!


drogo-1280x683.jpg

Paweł24 kwietnia, 2020

Susza, która dobija uprawy i pandemia, która utrudnia zbiory. Ta kumulacja katastrof dla rolnictwa, najbardziej może odbić się niestety na cenach roślinnych produktów spożywczych. Warzywa i owoce drożeją bowiem szybciej niż mięsne produkty i rzeczy bardziej przetworzone. Pytanie co będzie dalej?Cześć, mam na imię Paweł

Z wykształcenia jestem magistrem biologii i dziennikarzem. Od 2016 roku mówię również o sobie: fleksitarianin. Trochę to wyszło z przypadku, kiedy natknąłem się na ten termin gdzieś w sieci. Nagle okazało się, że przez całe życie pasowałem do definicji, której nie znałem.

Na blogu dzielę się swoją wiedzą dotyczącą ograniczenia jedzenia mięsa, bo wiem, że nie jest to łatwy temat. Codziennie szukam kulinarnych inspiracji i śledzę rozwój naukowej wiedzy o dietach, żywieniu i ochronie środowiska naturalnego.


Kontakt

Polub moje kanały

Polityka prywatności

Blog prowadzony przez HUB OF SOLUTIONS PAWEŁ MARCINIAK ulica Szronowa 24/5 60-375 Poznań
Numer NIP 7811770149 Numer REGON 301463721